Price ₹
7,50,000.00
| General Details: | |
| model | Gmp Automatic,Semi-automatic Oil Filling Machine For Bottle, 440v |
| Material | GMP |
| Capacity | As per client requirement |
| Voltage | 415 V |
| Phase | 3 Phase |
| Driven Type | Electric |
| Others: | |
| Adjustable Height | With Adjustable Height |
| Air Pressure | 8 Bar Pressure 10 CFM |
| Automation Grade | Automatic |
| Brand | Premium Pharma |
| Country of Origin | Made in India |
| Filling Range | 100ml To 20Ltr |
| Filling Volume | 250ML TO 20L |
| I Deal In | New Only |
| Power Consumption | 440v |
| Power Source | 50HZ |
| Semi | Automatic |
| Surface Finish | Matt |
| Type | Automatic |
| Warranty | 1 Year |
| Weight | 400 kg |
Price ₹
5,00,000.00
| General Details: | |
| model | Automatic Vegetable Oil Filling Machine |
| Capacity | 24 to 32/BPM |
| Voltage | 5KW |
| Driven Type | Pneumatic |
| Others: | |
| Automation Grade | Automatic |
| Filling Range | 100ml to 15ltr. |
| Frequency | 50HZ |
| Material Grade | SS 304/ 316L |
| Model Name/Number | PPS-VOFM |
| Power Source | 3 Phase |
| Recommended Order Quantity | 01 |
Price ₹
6,50,000.00
| General Details: | |
| model | 15 Ltr Electric Lube Oil Filling Machine, 6 kW, Capacity: 36- 48 Bpm |
| Capacity | 36- 48 BPM |
| Voltage | 415 V |
| Phase | 3 Phase |
| Driven Type | Electric |
| Others: | |
| Warranty | 1 Year |
| Weight | 400 kg |
| Adjustable Height | With Adjustable Height |
| Air Compressor | 1 HP |
| Air Pressure | 6 Bar Pressure 10 CFM |
| Automation Grade | Automatic |
| Brand | Premium Pharma |
| Country of Origin | Made in India |
| Filling Range | 100ml To 15Ltr |
| Filling Volume | 15 Ltr |
| I Deal In | New Only |
| Model Name/Number | PPSOF011 |
| Number Of Heads | 6 |
| Power Consumption | 6 kW |
| Recommended Order Quantity | 1 |
Price ₹
1,10,000.00
| General Details: | |
| model | 15 Kg Filling Machines |
| Material | Stainless Steel |
| Capacity | 50ml - 15 ltr |
| Driven Type | Electric |
| Others: | |
| Application | Container Filling |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Country of Origin | Made in India |
| Filling Material | Oil |
| Machine Type | Semi-Automatic |
| Power Consumption | 2 kw |
| Recommended Order Quantity | 1 |
if you are interested, please fill the below details: