Price ₹
2,20,000.00
| General Details: | |
| Model | SS 304 Automatic Capping Machine, 200kg, Capacity: 40 BPM |
| Material | SS 304 |
| Automation Grade | Automatic |
| Voltage | 220V |
| Capacity | 40 BPM |
| Others: | |
| Country of Origin | Made in India |
| Height Of Conveyor | 600 mm |
| Main Motor | 1.5 HP |
| Output Per Hour | 3000 / BPH |
| Packaging Material | Plastic |
| Recommended Order Quantity | 1 |
| Surface Finish | Matt |
| Usage/Application | Industrial |
| Weight | 200kg |
if you are interested, please fill the below details: