Price ₹
3,50,000.00
| General Detail: | |
| Modal | Eye Drop Filling And Capping Machine |
| Material | Stainless Steel |
| Voltage | 415 |
| Power | 3 Phase |
| Capacity | 1ml to 50ml |
| Others: | |
| Application | Bottle Filling |
| Country of Origin | Made in India |
| Driven Type | Mechanical |
| Filling Material | Liquid |
| Power Consumption | 1.5 KW |
| Recommended Order Quantity | 01 |
| Size/Dimension | 900 mm X 900 mm X 1400 mm |
| Warranty | 1 year |
| Weight | 500kg |
Price ₹
2,50,000.00
| General Detail: | |
| Modal | Eye Drop Filling Machine |
| Others: | |
| Application | Filling eye drop solutions into bottles/vials |
| Condition | Brand New |
| Country of Origin | Made in India |
| Features | High precision, leak-proof filling, hygienic design |
| Recommended Order Quantity | 01 Piece |
| Usage | Pharmaceutical & medical liquid filling |
if you are interested, please fill the below details: