Price ₹
2,00,000.00
| General Details: | |
| Driven Type | Electric |
| Material | SS |
| Automation Grade | Automatic |
| Others: | |
| Modal | SS Bottle Cap Sealing Machine |
| Voltage | 240V |
| Frequency | 50-60 Hz |
| I Deal In | New Only |
| Business Type | Manufacturer, Supplier |
| Power Consumption | 1-2 HP |
| Capping Speed | 60-240 bottles/min |
Price ₹
2,00,000.00
| General Details: | |
| Model | SS Electric Automatic Cap Sealing Machine, 1-2 Hp, 200-240v |
| Material | SS |
| Automation Grade | Automatic |
| Driven Type | Electric |
| Others: | |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Grade | SS304 |
| Machine Capacity | 60-240 bottles/min |
| Phase | Single Phase |
| Power | 1-2 HP |
| Voltage | 200-240V |
if you are interested, please fill the below details: