Price ₹
2,50,000.00
| General Details: | |
| Model | Flavoured Milk Filling Machine, Capacity: 1200 To 3600 Bottles/Min, 2 Hp |
| Material | SS |
| Capacity | 1200 To 3600 bottles/min |
| Power Consumption | 2 HP |
| Others: | |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Machine Type | Semi-Automatic |
| Phase | Single Phase |
| Voltage | 200-240 V |
| I Deal In | New Only |
| Condition | Brand New |
Price ₹
3,00,000.00
| General Details: | |
| Model | Milk Bottle Filling Machine |
| Material | SS |
| Capacity | 20 - 24 BPM |
| Power Consumption | 1-2 HP |
| Others: | |
| Automation Grade | Automatic |
| Country of Origin | Made in India |
| Driven Type | Electric |
| Frequency | 50-60Hz |
| Machine Capacity | 20 - 24 BPM |
| Machine Type | Automatic |
| Nozzle Type | 4 |
| Phase | Three Phase |
| Power | 2.5 HP |
| Recommended Order Quantity | 1 |
| Voltage | 240V |
| Warranty | 1 year |
| Weight | 300kg |
if you are interested, please fill the below details: