Price ₹
3,50,000.00
₹3,50,000.00
| General Details: | |
| Model | Electric Automatic Liquid Filling Machine PPS04, 2 kw, Capacity: 10ml - 1000ml |
| Others: | |
| Filling Range | 10ml - 1000ml |
| Filling Volume | 10ml - 1000ml |
| Frequency | 50 |
| Material Grade | ss |
| Phase | single |
| Power Consumption | 2 kw |
| Power Source | 1.5 kw |
| Voltage | 230v |
| Accuracy | +/-1% |
| Automation Grade | Automatic |
| Capacity | 10ml - 1000ml |
| Country of Origin | Made in India |
| Driven Type | Electric |
Price ₹
15,000.00
₹15,000.00
| GST | 24BPAPP6548C1Z1 |
| Year of Establishment | 2018 |
| Nature of Business | Machine Manufacturers |
| Number of Employees | 1 - 50 |
| Turnover | 150000000 |
| Legal Status | Sole Proprietorship |
if you are interested, please fill the below details: